RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Pečený pstruh Zobrazit galerii

Pečený pstruh

Pečený pstruh na mladém zeleném hrášku

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 20 minut


Pstruh celý kuchaný 4 ks
Bylinky 50 g
Hráškové lusky 600 g
Sůl,pepř dle chuti
Citrón 1 ks
Máslo 100 g
Olivový olej 50 ml


Vykuchané pstruhy pečlivě opláchneme a osušíme utěrkou. Osolíme (i zevnitř) opepříme a břicho pstruhů naplníme směsí bylinek (tymián, petrželka, kopr).

Na grilovací pánev dáme pečicí papír, aby se pstruzi na pánev nepřilepili, pokapeme olivovým olejem a vložíme pstruhy. Grilujeme z každé strany minimálně 5 minut. Poté pstruhy přeložíme na plech, na každého položíme hrudku másla a doděláme v troubě při 170°C cca 5-10 minut.

Přebrané hrachové lusky vložíme do vroucí vody a necháme vařit cca 2-3 minuty. Poté vycedíme a lusky vložíme do ledové vody zachladit. Na pánvi rozpustíme máslo a zchladlé okapané lusky orestujeme, lehce osolíme a ihned podáváme s upečeným pstruhem.

Rybu před podáváním pokapeme citronem a podáváme na hezkém, předehřátém talíři.

- Hrachové lusky chladíme proto, aby zůstaly na zkus křupavé a krásně zelené.
- Ideální je přidat do studené vody ještě led.
- Pstruhy můžeme naříznout nožem podél páteře, aby byli dříve hotovi.

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

BAMBOO LT2060 BAMBOO
LT2060

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >