RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Hrstková polévkaZobrazit galerii

Hrstková polévka

Hrstková polévka

Obtížnost: nízká | Porce: 6 | Čas: 60 minut


Sušený hrách  50 g
Čočka   50 g
Fazole   50 g
Kroupy   50 g
Mrkev   100 g
Celer   100 g
Petržel   100 g
Cibule   50 g
Olej   50 ml
Sušené houby  30 g
Česnek   50 g
Majoránka  10 g
Sůl, pepř  dle chuti


Hrách, čočku, fazole a kroupy propláchneme a necháme namočené nejlépe přes noc ve vodě.

Kořenovou zeleninu očistíme a nakrájíme na kostičky. Cibuli nakrájíme na jemno. Na rozehřátém oleji orestujeme zeleninu a cibuli. Zalijeme vodou nebo vývarem a přidáme namočené fazole. Osolíme a opepříme a necháme vařit.

Fazole vaříme do poloměkka a poté přidáme ostatní luštěniny a kroupy. Během vaření přidáme do polévky namočené a překrájené houby a prolisovaný nebo na jemno nakrájený česnek a společně uvaříme do měkka. Hotovou polévku ochutíme solí, pepřem a majoránkou a špetkou kmínu.

Při podávání posypeme nasekanou petrželkou.

- Variantu luštěnin si můžete přizpůsobit podle sebe, můžete dokonce přidat i rýži.
- Fazole vkládáme do polévky dříve, protože jsou větší a vaří se déle než ostatní suroviny.
- Jestliže chceme mít polévku hezky hustou, před dokončením vaření odebereme cedníkem polovinu surovin z polévky a polévku rozmixujeme tyčovým mixérem. Poté odebrané suroviny do polévky vrátíme a vše společně provaříme.

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >