RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Telecí líčkaZobrazit galerii

Telecí líčka

Telecí líčka na červeném víně

Obtížnost: střední | Porce: 4 | Čas: 120 minut


Telecí líčka  800 g
Olivový olej  50 ml
Sádlo   100 ml
Česnek   50 g
Mrkev   300 g
Celer   250 g
Řapíkatý celer  150 g
Petržel   250 g
Cibule   150 g
Divoké koření  50 g
Tymián   10 g
Rozmarýn  10 g
Červené víno  300 ml
Drcená rajčata  300 g
Cukr   50 g
Máslo   50 g
Sůl  


Telecí líčka očistíme a odblaníme. Osolíme, opepříme, posypeme nasekanými bylinkami, přidáme najemno nakrájený nebo prolisovaný česnek a zakapeme olivovým olejem. Takto připravené necháme odležet do druhého dne.

Odleželá líčka zprudka opečeme na rozpáleném sádle a dáme stranou. Na sádle dále opečeme kořenovou zeleninu, řapíkatý celer a cibuli do zlatova. Poté přidáme drcená rajčata, koření a zalijeme vínem. Necháme odvařit a zalijeme vodou nebo vývarem.

Do takto připraveného zeleninového základu vložíme opečená líčka a pozvolna dusíme pod poklicí do měkka. Měkká líčka vyjmeme, pokud možno vyjmeme i kuličky koření a základ rozmixujeme ponorným mixérem.

Podle chuti dosolíme, opepříme a přidáme špetku cukru. Svaříme na požadovanou hustotu a do hotové omáčky vmícháme studené máslo. Dále už nevaříme.

Při servírování nakrájíme líčka na plátky a přeléváme hotovou omáčkou.

- Aby jste nemuseli koření zdlouhavě vyndávat z omáčky, použijte buď uzavřené sítko přímo na koření, a nebo si z koření udělejte vývar a ten vlijte přes cedník do omáčky.
- Místo drcených rajčat můžete přidat rajčata čerstvá, nakrájená na kousky, nebo rajčatový protlak

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >