RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Tatarák z červené řepyZobrazit galerii

Tatarák z červené řepy

Tatarák z červené řepy (s vejcem)

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 30 minut


předpečená červená řepy 600 g
sherry nebo balzamikový ocet 4 lžičky
dijonská hořčice 2 lžičky
kapary (v soli) 2 lžičky
tenká jarní cibulka 1 svazek
olivový olej 4 lžičky
čerstvý žloutek 4 kusy
sůl  
černý pepř  

 

Pečenou červenou řepu očistíme a nastrouháme na hrubém struhadle. Tahy děláme krátké, případně delší nudličky přeřízneme. Nastrouhanou řepu důkladně vymačkáme pomoci několika vrstev kuchyňského papíru, prokypříme vidličkou, osolíme a opepříme, pokapeme octem a smícháme s hořčicí. Nasekáme kapary. Cibulku očistíme a omyjeme, rozdělíme ji na bílou a zelenou část. Bílou část nasekáme, zelenou nakrájíme na tenké kroužky. Kapary, bílou část jarní cibulky a polovinu zelené části smícháme s nastrouhanou řepou. Důkladně promícháme s olivovým olejem a znovu ochutíme solí a pepřem.

Pomocí kroužku na předkrmy (cca 7 cm v průměru) rozdělíme tatarák po čtvrtkách na talíře a lžící vytvoříme uprostřed důlek, aniž bychom kroužek sejmuli. Až po vytvoření prohlubně jej opatrně odstraníme směrem nahoru.

Do důlku necháme opatrně sklouznout žloutek, osolíme a opepříme. Okolo tataráku talíř posypeme zbylou cibulkou.

 ---------- 

Pokrm podáváme s opečeným toustem nebo kousky chleba.

 ---------- 

Výrazně aromatická je řepa pečená v troubě. Hlízy musíme nejprve důkladně umýt, poté po jedné zabalíme do alobalu nebo pečícího papíru a pečeme v troubě 70 - 80 minut při teplotě 180°C. Pro změnu můžeme řepu uvařit v osolené vodě ve slupce jako brambory. Vyplatí se použít tlakový hrnec.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >