RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Sýrový quiche Zobrazit galerii

Sýrový quiche

Sýrový quiche v bramborové krustě
 

Obtížnost: střední | Porce: 45148 | Čas: 105 minut


Brambory 600 g
Vejce 11 ks
Sůl  
Pepř  
Parmazán 150 g
máslo na vymazání formy 15 g
Měkký polotučný tvaroh 250 g
Přírodní kozí sýr 1 balíček
Čerstvá petržel 2 hrsti
Čerstvá pažitka 1 hrst
Čerstvý rozmarýn 3 snítky
Muškátový květ ½ lžičky
Olej na pečení 2 lžíce

 

Brambory oloupeme, najemno nastrouháme, vložíme do čisté utěrky a vyždímáme z nich co nejvíce vody. Parmazán nastrouháme najemno a rozdělíme na 2 části: 60 g a 90 g. 1 vejce vyšleháme se solí a pepřem. Pak ho smícháme se strouhanými bramborami a 60 g nastrouhaného parmazánu. Dortovou formu vymažeme olejem, vyložíme pečicím papírem a potřeme papír rozpuštěným máslem. Bramborovou směs rozprostřeme po dně i do stran ve velmi tenké vrstvě. Pečeme v troubě na 210°C 15 minut. Po upečení necháme vychladnout. Troubu stáhneme na 180°C. Omytou petrželkou, pažitkou a rozmarýn nakrájíme nadrobno. Zbylá vejce dáme do mísy a metličkou rozšleháme. Ke směsí přidáme tvaroh, parmazán, rozmačkaný kozí sýr, pažitku, půlku nasekané petrželky, rozmarýn, muškátový květ, sůl, pepř. Sýrovou směs vlijeme do předpečeného korpusu, zasypeme druhou půlkou nasekané petrželky a pečeme dalších 40 minut na 180°C. Poté stáhneme teplotu na 160°C a ještě 10 minut dopečeme. Hotový quiche podávame ozdobený čerstvou petrželkou teplý nebo studený.

 ---------- 

Hotový quiche podáváme ozdobený čerstvou petrželkou teplý nebo studený podle chuti.

 ---------- 

Místo měkkého polotučného tvarohu můžeme použít jemný tvaroh. Ve vysledku bude náplň hrubší na skus.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >