RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Svatojakubky na karotce se špenátemZobrazit galerii

Svatojakubky na karotce se špenátem

Svatojakubky na karotce se špenátem

Obtížnost: střední | Porce: 4 | Čas: 40 minut


Čerstvá karotková šťáva 250 ml
Čerstvá pomerančová šťáva  250 ml
Špenatové listy  0,5 kg
Máslo  5 lžic
Velká bílá cibule  1 ks
Středně velké karotky 2 ks
Mušle svatojakubky, kuchyňsky připravených 800 g
Olivový olej na potíraní
Sůl a čerstvě mletý pepř na dochucení


Očištěnou cibuli nakrájíme nadrobno. Karotku očistíme a nakrájíme na tenké stejnoměrné delší hranolky. Obě šťávy spolu v kastrůlku sváříme zhruba na jednou třetinu objemu a necháme stranou.

Špenát propláchneme a na pánvi na středním plameni necháme trochu zavadnout jen s vodou, která ulpěla na lístcích, asi 3 minuty. Vmícháme kousek másla, osolíme, opepříme a necháme stranou.

Zbylé máslo rozehřejeme a osmažíme na něm cibuli a mrkev. Lehce osolíme a pod pokličkou krátce, maximum 10 minut, podusíme. Přilijeme zredukovanou šťávu a ještě spolu svaříme až šťáva zhoustne. Dochutíme solí a pepřem. Špalíčky masa svatojakubek osušíme, potřeme olejem a zprudka opečeme, nejlépe na grilovací pánví. Hotové hřebenatky podáváme se špenátovou směsí.

Hotové svatojakubky promícháme s prohřátým špenátem a omáčkou a ihned podáváme.

- Mušle sv. Jakuba opékejte jen velmi krátce, rychle a prudce, maso musí zůstat uprostřed částečně syrové, aby nebylo gumové a tuhé.
- Nejčastěji se připravují na másle, na hodně rozpálené pánvi, zde se nechají lehce zkaramelizovat a servírují se posypané čerstvým bílým pepřem a hrubozrnnou solí.

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

BAMBOO LT2060 BAMBOO
LT2060
DINE LT9001 DINE
LT9001

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >