RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Sváteční salát s kaštanyZobrazit galerii

Sváteční salát s kaštany

Sváteční salát s kaštany

Obtížnost: nízká | Porce: 6 | Čas: 60 minut


Salátové brambory 1 kg
Mrkev 200 g
Jedlé kaštany 300 g
Plnotučná hořčice 1 ndash; 2 lžíce
med 1 lžička
voda 200 nl
ocet  
Cukr moučka  
Sůl  
Čerstvě mletý bílý pepř  
Bio olivový olej 50 ml
Majonéza 1 lžíce
Tříbarevný pepř  

 

Kaštany omyjeme a pečlivě vysušime. Každý kaštan ostrým nožem na vypouklejší straně nařízneme do kříže. Takhle připravené kaštany dáme do hrnce s vodou na 1 ndash; 2 hodiny namáčet. Mezitím oloupeme mrkev, uvaříme do měkka a nakrájíme na plátky. Troubu předehřejeme na 215°C. Kaštany slijeme a rozložíme na plech naříznutým křížkem nahoru a pečeme ve vyhřáté troubě 25 min. Upečené kaštany oloupeme co nejdříve po vyndání z trouby. Aby to šlo lépe, můžeme je zabalit do vlhké kuchyňské utěrky na 15 minut, aby se mírně napařili. Očištěné kaštany nakrájíme na kostičky. Salátové brambory uvaříme ve slupce, ještě teplé oloupeme, překrojíme napůl a nakrájíme na plátky. V rendlíku přivedeme k varu 200 ml vody. Přidáme sůl, cukrovou moučku, ocet a čerstvě mletý pepř tak, aby vznikl výraznější lák. Vypneme oheň. Smícháme plnotučnou hořčice se lžičkou medu. Do brambor přidáme medovou hořčici, nakrájenou mrkev a kaštany, přilijeme lák, 50 ml olivového a lžíce majonézy. Vše opatrně promícháme a ještě dochutíme čerstvě mletým tříbarevným pepřem. Salát podáváme teplý nebo vlahý.

 ---------- 

Salát podáváme teplý nebo vlahý.

 ---------- 

Mužeme použit hotový lák z okurek sterilovaných, dochutiv je soli a pepřem podle chuti. Pro milovniky pikantní chutí doporučujeme přidat kajenský pepř a špetku uzené papriky.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >