RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Sváteční chlebíčkyZobrazit galerii

Sváteční chlebíčky

Sváteční chlebíčky s křupavou jarní zeleninou a jedlymí květy

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 10 minut


Plnotučného tvarohu  250 g 
Lučina  1 ks
Jarní cibulka  
Celozrnný chleba  4-6 krajíčků
Špetka soli na dochucení
Ředkvičky  
Zelené fazolky  
Cuketa  
Červená paprika  
Karotky  
Prstíky chřestu  
Kvítky a bylinky podle chuti na ozdobení


Ředkvičky pokrájíme na kolečka, zelené fazolky přepůlíme, cukety nakrájíme na plátky. Karotku a prstíky chřestu nakrájíme podélně. Očištěnou papriku nakrájíme na větší kousky a nasucho opečeme nebo ogrilujeme. Cibulku očistěte, rozdělte ji na bílou a zelenou část. Zelenou část rozkrojíme podélně a pák na cca 2 cm velké kousky. Bílou část nakrájíme najemno. Tvaroh a lučinu spolu promícháme dohladka. Ke směsi přidáme bílou část cibulky a osolíme podle chuti. Namažeme na krajíce chleba, ozdobíme pokrájenou čerstvou zeleninou, bylinkami a květy.

Chlebíčky servírujeme ihned po ozdobeni.

- Fazolky je nutné před přípravou zbavit tvrdých stopek. Můžeme je jen krátce povařit, poté prudce zchladit - budou pák lépe stravitelné.

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >