RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Superzelená polévkaZobrazit galerii

Superzelená polévka

Superzelená polévka se ztraceným vejcem

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 45 min


řepkový olej 1 lžíce
máslo nebo ghi 1 lžíce
menší pórek 1 ks
středně velká cibule 1 ks
česnek 2–3 stroužky
celer 3 řapíky
větší brambory 2 ks
zeleninová vývar 1,5 l
listový špenát (mražený) 250 g
medvědí česnek 250 g
zelený chřest (není nutné) balíček
smetana na vaření (10–12%) 100 ml
muškátový oříšek  
sůl  
mletý černý pepř  
bio vejce 4 ks
strouhaný parmazán 40 g

 

Pórek nakrájíme na kolečka a cibuli nasekáme nadrobno. Očištěné brambory a řapíkatý celer nasekáme na kostičky. Česnek nakrájíme na plátky.

Ve větším hrnci rozehřejeme olej a máslo, přidáme pórek a cibuli. Restujeme na mírném ohni, dokud cibule nezměkne a nezprůhlední – bude to trvat pár minut. Poté přihodíme česnek, promícháme a restujeme 1 minutu, aby česnek nezhořkl. Do hrnce následně vhodíme řapíkatý celer, promícháme a restujeme další 2 minuty. Nakonec přidáme brambory a restujeme další 2 minuty.

Restovanou zeleninu zalijeme horkým vývarem a přivedeme k varu. Pak plamen snížíme a necháme ji jen lehce pobublávat. Zakryjeme poklicí a vaříme, dokud brambory nezměknou. Na závěr do polévky přidáme špenátové listy a nahrubo nasekaný medvědí česnek, které necháme jenom prohřát. Nakonec polévku odstavíme z plamene a rozmi×ujeme na hladký krém.

Část horké polévky odebereme do mističky a smícháme se smetanou, kterou následně opatrně přimícháme ke zbývající polévce v hrnci. Dochutíme špetkou muškátového oříšku, pepřem a případně solí.

 ---------- 

Hotovou polévku podáváme se ztraceným vejcem a blanšírovaným zeleným chřestem (není nutné) a strouhaným parmazánem.

 ---------- 

Aby se smetana při zpracování nesrazila, část horké polévky odebereme do mističky a smícháme ji mimo hlavní pokrm. Takto připravenou ji opatrně přimícháme do hrnce.
Ztracené vejce můžeme připravit i v potravinářské fólii – vyložíme jí naběračku nebo hrnek, do kterého vyklepneme vejce a uzavřeme. Uděláme uzlík, anebo zajistíme gumičkou, a takto připravené vejce dáme do vroucí vody. Díky tomuto triku můžeme připravovat i více ztracených vajec současně.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >