RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Šťavnaté trhané hovězí na víněZobrazit galerii

Šťavnaté trhané hovězí na víně

Šťavnaté trhané hovězí na víně v bulce

Obtížnost: střední | Porce: | Čas: 2,25 h


Hovězí maso 500 g
Kvalitní čerstvé suché víno ½ litru
Hovězí vývar 300 ml
Velká cibule 1 ks
Mrkev 2 ks
Kořen petržele 1 ks
Česnek 3 stroužky
Sůl  
Čerstvě mletý černý pepř  
Máslo 50 g
Rostlinný olej na smažení  
Celozrnná bulka se semínky 6 ndash; 8 ks

 

Očištěnou cibule, mrkev, petržel a česnek nakrájíme na střední kousky. Nejprve maso osušíme papírovou utěrkou a v tlakovém hrnci na rozehřatem oleji ze všech stran zprudka opečeme do hněda. Opečené maso vyndáme z hrnce a dáme na chvíli stranou, udržujeme v teple. Do stejného hrnce k masovému výpeku přidáme máslo a po jeho rozpuštění osmáhneme nejdříve cibule, poté přidáme mrkev, petržel a nakonec česnek. Po chvíli opekání, vrátíme maso zpatky do hrnce. Přilijeme hovězí vývar, červené víno a přivedeme omáčku k varu. Maso musí být většinou ponořené v omáčce. Podle potřeby podlijeme horkou vodou. Hrnec zavřeme a vaříme cca 1,5 hodiny, nastavíme na stupeň II. Po uvaření vyjmeme maso a natrháme ho vidličkou na vlákna. Omačku procedíme a kratce povaříme do zhoustnutí, dochutíme soli a mletým pepřem. Natrháné maso vložíme do omáčky, promícháme a můžeme servírovat v bulce jako burger, obložený zeleninou nebo s hranolky.

 ---------- 

Natrháné maso vložíme do omáčky, promícháme a můžeme servírovat v bulce jako burger, obložený zeleninou nebo s hranolky.

 ---------- 

Doba vaření masa se bude lišit v závislosti na tom, v čem maso děláme. Tlakový hrnec cca 1,5 hodiny, v obyčejném 2,5h. V tomto případě je třeba maso kontrolovat ať se šťáva nevyvaří a maso nespálí. Po uvaření vyjmeme maso a natrháme vidličkou na vlákna.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >