RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Štavnatá jarní kuřataZobrazit galerii

Štavnatá jarní kuřata

Šťavnatá jarní kuřata

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 20 minut


 
Jarní baby kuřata 4 ks
4 ks
Cibule 1 ks
Zelené jablko (Granny Smith) 1 ks
Citron 1 ks
Snítky Tymiánu 4 ks
Vejce 3 ks
Mletý barevný pepř
 
Sůl  
 
Nastrouhame kůru z citrona a odložíme zatím stranou. Oloupanou cibule, zbylý citron bez kůry a jablko nakrájíme na osmičky. Kuřata očistíme a do břišní dutinu důkladně osolíme a posypeme citronovou kůrou. Do dutiny každého kuřete vložíme osmičky cibule, jablka, citronu a snítky tymiánu. Břišní dutina misí být zcela zaplněná. Vejce rozklepeme a oddělíme žloutky a bílky. Kuře položíme na záda a žloutkem potřeme celé kuře. Následně osolíme, posypeme čerstvě mletým barevným pepřem. Potravinářským provázkem svážíme každému kuřeti nohy a zavážíme krk, aby tekutina co nejméně unikala. Kuřata dáme do pekáčku, přilijeme mírně vodou nebo zeleninovým vývarem a vložíme do trouby předehřáté na 180°C a pečeme asi 1,2 hodiny. Hotové kuře podáváme s bramborami nebo se salátem.
 
Hotové kuře podáváme s bramborami, rýži nebo jen se salátem.
 
Kuře dáváme vždy do předehřáté trouby, pečeme ho však pomalu a zvolna. Ideální je začít s teplotou kolem 180 stupňů. Horký vzduch masem prostupuje opravdu pomalu a prorostlé či tučné části kuřete tak mají dostatek času se rozpustit a uvolnit chuť. Při této teplotě dopřejte kuřeti v troubě zhruba 50 minut. Nezapomeňte maso čas od času potřít vypečenou šťávou, aby maso bylo ještě více šťavnaté. 

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >