RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Španělské brambory Zobrazit galerii

Španělské brambory

Španělské brambory - Pimenton de la vera

Obtížnost: střední | Porce: 4 | Čas: 60 minut


Přílohové brambory 800 g
Olivový olej  
Sůl  
Černý pepř  
Červené paprikové lusky 1 kg
Červená cibule 200 g
Česnek 3 ndash; 4 stroužky
Červené, nebo zelené chilli papričky 2 ks
Hladkolistá petrželka 1 svazek
Uzená paprika 3 ndash; 4 lžičky
Bílý vinný ocet 2 ndash; 3 lžíce
Mleté nové koření  
Vejce 4 ks

 

Brambory kartáčkem očistíme pod tekoucí vodou, osušíme papírovou utěrkou a příčně nakrájíme na plátky o velikosti necelý 1 cm. Ve dvou pánvích rozpálíme pokaždé 1 ½ lžíce olivového oleje. Brambory na středním plameni pomalu opékáme (plátky musejí být co nejvíce u sebe a nesmějí se překrývat). Po cca 10 minutách brambory obrátíme a opékáme dalších 8 ndash; 10 minut. Jakmile jsou brambory zvenku křupavé a uvnitř měkké, osolíme je, opepříme a vyjmeme z pánví. Paprikové lusky mezitím jemně oloupeme škrabkou na zeleninu, rozčtvrtíme, odstraníme semínka a opláchneme. Nakrájíme na kousky cca 2cm. Cibuli oloupeme, podélně rozpůlíme, poté napříč nakrájíme na cca ½ cm silné půlměsíčky. Česnek oloupeme a nakrajíme na tenky plátky. Chilli papričku rozpůlíme, odstraníme semínka, omyjeme a nasekáme. Petrželku opereme, otřepem dosucha a nahrubo nasekáme. Rozpálíme zbylý olej a zesklovatíme na něm cibuli. Přidáme papriku a za častého míchání opékáme na prudkém plameni cca 15 minut. Na poslední 3 minuty přidáme česnek a chilli. Osolíme a opepříme. Brambory smicháme s paprikovou směsi a za častého michaní opékáme dalších 5 minut. Poprášíme uzenou paprikou a dobře promícháme. Pokapeme octem a opékáme dále, dokud se ocet neodpaří. Hotový pokrm ochutíme novým novým kořením a posypeme petrželkou. Podáváme horké, se ztracenými nebo nahniličko uvařenými vejci.

 ---------- 

Hotový pokrm ochutíme novým kořením a posypeme petrželkou. Podáváme horké, se ztracenými nebo nahniličko uvařenými vejci.

 ---------- 

Brambory na středním plameni pomalu opékáme, plátky musejí být co nejvíce u sebe a nesmějí se překrývat. Po cca 10 minutách brambory obrátíme a opékáme dalších 8 ndash; 10 minut. Jakmile jsou brambory zvenku křupavé a uvnitř měkké, osolíme je, opepříme a vyjmeme z pánví.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >