RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Špagety BologneseZobrazit galerii

Špagety Bolognese

Jednoduché špagety Bolognese

Obtížnost: střední | Porce: 4 | Čas: 200 minut


Hovězí krk jemně umletý 500 g
Červená cibule střední 2 ks
Karotka 200 g
Pastyňák 200 g
Řapíkatý celer světlá část 200 g
Celer 150 g
Olivový olej 200 ml
Drcená rajčata 300 g
Špagety 520 g
Parmazán 80 g
Česnek 4 stroužky
Červené víno 400 ml
Velkolistá petržel snítka
Sůl, pepř dle chutiKořenovou zeleninu, řapíkatý celer, cibuli a česnek očistíme a nakrájíme na co nejmenší kostičky. Na rozpálenou pánev nalijeme ¾ olivového oleje, přidáme kořenovou zeleninu, cibuli, česnek a zesklovatíme. Přibližně 8 minut. Poté přidáme maso a orestujeme. Přidáme drcená rajčata, osolíme, opepříme, podlijeme červeným vínem a na mírném ohni dusíme doměkka, přibližně 3 hodiny. V průběhu podléváme vodou.

Do hrnce nalijeme vodu, mírně přesolíme, asi jako je slaná mořská voda. Přivedeme k varu. Nasypeme špagety a uvaříme. Špagety by měli být po uvaření na zkus. Vycedíme a teprve nyní smícháme se zbylým olivovým olejem.

Parmazán nakrájíme pomocí škrabky a uděláme z nich hobliny. Do hlubokého talíře dáme hnízdo z uvařených špaget na které položíme připravené ragú. Zdobíme parmazánovými hoblinami a nahrubo nasekanou velkolistou petrželí.
 
Podáváme v hlubokém talíří nebo misce.

 - Pokud nemáte kvalitní chutná čerstvá rajčata, použijte raději drcená.
 - Velkolistou petržel můžete nahradit bazalkou.
 - Při přípravě pokrmu používejte panenský olivový olej.
 - Pokud můžete, kupte si špagety chlazené, jsou chutnější.s

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

PASTA LTSS2417 PASTA
LTSS2417
LEILA LT5002 LEILA
LT5002

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >