RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Snadná mrkvová bábovkaZobrazit galerii

Snadná mrkvová bábovka

Snadná mrkvová bábovka

Obtížnost: nízká | Porce: 12 | Čas: 80 min


mrkev 400 g
bio pomeranč 1 ks
řepkový olej 120 ml
velké vejce 3 ks
pomerančový likér (možné vynechat) 1 lžíce
hladká mouka 200 g
krupicový cukr 150 g
bramborový škrob 50 g
prášek do pečiva 1 sáček
sůl špetka
máslo na vymazání formy  
polohrubá mouka na vymazání formy  
moučkový cukr na poprášení  

 

Troubu rozehřejeme na 175 °C.

Mrkev oškrábeme a nastrouháme na jemném struhadle. Pomeranč umyjeme horkou vodou a nastrouháme kůru. Obojí vložíme do mi×éru, přilijeme olej a rozmi×ujeme dohladka, aby ve nezůstaly žádné kousky. Do směsi vyklepeme vejce, přidáme likér (pokud chcete) a pár minut ještě mi×ujeme.

Bábovkovou formu vymažeme máslem a vysypeme polohrubou mouku. Ve velké míse metlou promícháme všechny suché ingredience. Poté smícháme metlou mokré ingredience se suchými, dohladka vymícháme a vlijeme do připravené formy – směs bude hodně tekutá. Vložíme do trouby a pečeme zhruba hodinu dozlatova.

Propečení můžeme vyzkoušet pomocí špejle – pokud vyjde z těsta ven čistá, je bábovka hotová.

Vyjmeme formu z trouby, necháme 15 minut zchladnout a pak vyklopíme. Necháme ji úplně vychladnout a podle chuti poprášíme moučkovým cukrem.

 ---------- 

Kousky bábovky poprášíme moučkovým cukrem a podáváme.

 ---------- 

Propečení bábovky vyzkoušíme pomocí špejle – pokud vyjde z těsta ven čistá, je bábovka hotová. Vyjmeme formu z trouby, necháme 15 minut zchladnout a pak ji opatrně vyklopíme.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >