RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Slaná dýňovo-kaštanová galetkaZobrazit galerii

Slaná dýňovo-kaštanová galetka

Slaná dýňovo-kaštanová galetka

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 30+15+45 m


Na těsto:  
hladká mouka 150 g
celozrná jemná mletá mouka 100 g
sůl 1,2 lžičky
studené máslo na kostičky 125 g
vejce (rozšlehaná) 2 ks
   
Na oblohu:  
hotové dýňové pyré 5 lžic
créme fraiche (nebo lučina) 2 lžíce
sůl  
čerstvě mletý pepř  
listky šalvěje  
dužina z dýně 500 g
předvařené a oloupané kaštany 100 g
modrý krémový sýr (gorgonzola cremoso) 100 g
čatní z červené cibule 4–5 lžic

 

Mouku, sůl a máslo rozmi×ujeme v kuchyňském robotu se sekacím nástavcem (food processoru), dokud směs nebude připomínat drobenku. Poté postupně přiléváme rozšlehaná vejce, které několika pulzy zapracujeme, dokud se ingredience nespojí. Jestliže by výsledné těstíčko bylo ještě suché, přidáme lžíci ledové vody. Hotové těsto zploštíme do tvaru disku, zabalíme a uložíme do chladničky.

Zapneme troubu a předehřejeme ji na 200 °C. Několik šalvějových lístků nasekáme nadrobno a několik necháme celých na dozdobení. Dužinu z dýně nakrájíme na 2cm kostičky. Dýňové pyré smícháme s crém fraiche, solí, pepřem a nasekanou šalvějí.

Vyndáme těsto z lednice, studené jej vyválíme přímo na pečícím papíře na tloušťku 0,3 cm do tvaru oválu a přeneseme na plech. Potřeme připraveným pyré, ale ponecháme volné okraje. Na pyré naskládáme dýni a kaštany, opět s volným krajem, protože poté, co máme připraveno, je přeložíme přes náplň. Vložíme do předehřáté trouby a pečeme 45 minut dozlatova. Následně galetky vyjmeme z trouby a z vrchu posypeme sýrem, aby se teplem rozpustil.

 ---------- 

Galetky ozdobíme pomocí čatní z červené cibule a lístky šalvěje. Podáváme ještě teplé.

 ---------- 

Místo cibulového čatní můžeme použít jiný druh, který se hodí k modrému sýru.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >