RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Sladké bramborové šiškyZobrazit galerii

Sladké bramborové šišky

Sladké bramborové šišky

Obtížnost: střední | Porce: 6 | Čas: 40 minut


Brambory moučné  600 g
Hrubá mouka  300 g
Vejce   2 ks
Bramborový škrob 1 lžíce
Sůl     1 lžička
Máslo     150 g
Strouhanka    150 g
Moučkový cukr  dle chuti  


Brambory uvaříme ve slupce a necháme vychladnout. Poté je oloupeme a nastrouháme na struhadle na jemnou. Přidáme škrob, sůl, vejce, mouku a vypracujeme těsto. Na pomoučněném stole vyválíme tenký dlouhý váleček, který rozdělíme na dílky a připravíme krátké válečky (šišky)

Šišky vkládáme do vroucí osolené vody a vaříme cca 8-10 minut. Po vyjmutí z vody můžeme ihned podávat. Horké šišky promastíme rozpuštěným máslem.

Strouhanku opražíme na sucho na pánvi do zlatova a poté jí smícháme s moučkovým cukrem. Takto připravenou strouhankou sypeme horké šišky a při podávání můžeme ještě polít rozpuštěným máslem. Kdo má chuť může šišky ještě vylepšit ušlehanou šlehačkou.


Šišky můžeme zdobit dle chuti sladkou nebo slanou ingrediencí.
Do brambor můžeme přidat najemno nasekané bylinky, placky jsou poté voňavější a aromatičtější.
Placky si můžeme i naskládat na plech a upéct v rozpálené troubě.
Jsou skvělé i jako příloha k masitým pokrmům


- Šišky, které jsme nespotřebovali hned, je dobré promastit olejem nebo sádlem aby se nám neslepily. Takto připravené je můžeme i zamrazit.
- Těsto na šišky by nemělo být ani tuhé ani řídké, proto přidávejte mouku postupně a pracujte rychle, protože těsto má tendenci řídnout.

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

ALUE LT1172 ALUE
LT1172
WOOD LT3977 WOOD
LT3977

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >