RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Skořicový pletenecZobrazit galerii

Skořicový pletenec

Efektní skořicový pletenec

Obtížnost: střední | Porce: 6 | Čas: 85 minut


Těsto:  
Mléko  120 ml 
Droždí  15 g 
Třtinový cukr přírodní  1 lžicí
Pšeničná mouka celozrnná jemně mletá  150 g 
Pšeničná mouka bílá hladká  150 g 
Sůl mořská jemná  1 špetka 
Máslo  30 g 
Žloutek  1 ks 
   
Náplň:  
Třtinový cukr přírodní  5 lžic
Skořice mletá  3 lžičky 
Máslo  60 g


Z vlažného mléka, kvasnic a 1 lžíce třtinového cukru připravíme kvásek.

Po vzejítí kvásku přidáme ostatní suroviny určené na těsto: obě mouky, špetku soli, 30 g másla a 1 žloutek. Zpracujte těsto a necháme ho kynout na teplém místě cca 60 minut.

Na náplň si v misce smícháme 60g rozpuštěného másla, 5 lžic třtinového cukru a skořici.

Vykynuté těsto opět propracujeme a vyválíme v co nejtenčí plát ve tvaru čtverce. Ten potřeme po celé ploše náplní a zarolujeme. Srolované těsto z vrchu podélně rozřízněme tak, že z jedné strany začneme 5 cm od konce a dořízneme až na druhý konec. Takto nám vzniknou dva prameny, které jsou na jednom konci k sobě spojené. Prameny spleteme (přeložíme přes sebe) tak, aby byl řez na vnější straně. Vzniklý cop stočíme do kruhu a přitlačením spojíme oba konce k sobě. Hotový věnec přeneseme na plech vyložený pečicím papírem.

Pečeme na 180 °C do zezlátnutí, cca 25-30 minut.Skořicový věnec podáváme jako křupavý moučník s jedinečnou skořicovou příchutí.

- Po upečení ještě horký můžete polít rozehřátým máslem s troškou rumu.

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

CARMEN LT5006 CARMEN
LT5006
AIR LT6011 AIR
LT6011
AIR LT6012 AIR
LT6012

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >