RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Salát z pečené červené řepyZobrazit galerii

Salát z pečené červené řepy

Salát z pečené červené řepy a čočky beluga

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 45 minut


černá čočka beluga125 g
bobkový list1 ks
dijonská hořčice1 lžíce
jablečné balzamico1 lžíce
mořská sůl
mletý černý pepř
citronová kůry z bio citronu (nastrouhaná)1 lžička
mandlový olej4 lžíce
předpečená červená řepa (nebo předvařená)300 g
borůvky250 g
pistácie (můžou být solené)30 g
čerstvý koriandr1 svazek

 

Čočku propláchneme na sítu, dáme ji spolu s bobkovým listem do hrnce a zalijeme větším množstvím vody – cca 2 prsty nad čočkou. Přivedeme ji k varu a pod pokličkou vaříme na mírném plamenu 25–30 minut do měkka.

Mezitím smícháme hořčici, javorový sirup, ocet, sůl, pepř a citronovou kůru, do kterých postupně zašleháme olej. Červenou řepu očistíme, nakrájíme na tenčí klínky nebo kostičky a smícháme s připravenou zálivkou.

Borůvky přebereme, propláchneme a necháme okapat, pistácie nasekáme nahrubo, koriandr opereme, otřepeme do sucha a nasekáme.

Hotovou čočku scedíme a odstraníme bobkový list. Teprve nyní ji podle chuti osolíme, přidáme k červené řepě, necháme vychladnout a dochutíme.

 ---------- 

Před podáváním do salátu vmícháme borůvky a posypeme koriandrem a pistáciemi.

 ---------- 

Místo javorového sirupu můžeme použít lesní, kaštanový nebo vřesový med. Mandlový olej lze nahradit jiným oříškovým olejem ze semínek, například sezamovým.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >