RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Salát s houbamiZobrazit galerii

Salát s houbami

Čínský salát s černými houbami

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 30 minut


Zelí bílé hlávkové  800 g
Černé houby sušené  50 g
Kapie sterilovaná  100 g
Cukr    150 g
Ocet    100 ml
Olej    20 ml
Feferonky   1 ks
Sůl    dle chuti


Sušené houby (Jidášovo ucho) vysypeme do misky, zalijeme studenou vodou, a necháme nabobtnat cca 1hodinu. Poté houby důkladně propláchneme, pokrájíme na menší kousky.

Hlávku bílého zelí rozkrojíme na čtvrtky, vykrojíme košťál a nakrájíme na kostky. V hrnci přivedeme k varu vodu, osolíme a vložíme nakrájené zelí. Necháme spařit cca 3-4minuty a děrovanou naběračkou vyjmeme do připravené mísy i s trochou vody, ve které se zelí spařilo. Ještě horké posypeme cukrem a zalijeme octem, přidáme nakrájené houby a společně důkladně promícháme. Necháme dobře vychladit a poté přidáme na nudličky nakrájenou sterilovanou kapii.

Feferonku zbavíme semínek, nakrájíme na jemné kostičky a lehce zpěníme na oleji. Poté přidáme do salátu i s olejem.  Salát promícháme a podle potřeby ještě osolíme, přidáme cukr a ocet dle chuti.

Podáváme vychlazený.

- Místo sterilované kapie můžeme dát syrovou červenou papriku, kterou nakrájíme na tenké proužky a přimícháme do horkého spařeného zelí společně s octem a cukrem a houbami.
- Jestliže nemáme čerstvou feferonku ale jenom sušenou nebo jenom mleté chilli, lehce zahřejeme na cca 70°C v troše oleje a odstavíme (nesmažíme) Tímto způsobem si připravíme chilli olej, kterým si poté přiostříme salát dle potřeby.

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >