RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Raw dortíkZobrazit galerii

Raw dortík

Raw čoko - pomerančový dortík

Obtížnost: střední | Porce: 12 | Čas: 45 minut


Korpus  
Lískové oříšky 100 g
Dýňová semínka 60 g
Rozinky 150 g
Strouhaný kokos 70 g
Vrchní vrstva  
Kešu oříšky 150 g
Panenský kokosový tuk 100 g
Světlé kakaové máslo 100 g
Panenský med 120 g
Nepražené kakao 40 g
Bio pomečanč 2 ks
Bio pomeranč, nebo hočká čokoláda na zdobení  

 

Kešu oříšky zalijeme 200ml vody a necháme nejméně 3 hodiny stát. Všechny suroviny na korpus rozmi×ujeme tyčovým mi×érem a ke konci přidáme 3 lžíce vlažné vody, aby vše spojilo. Tuto směs vtlačíme do koláčové formy o průměru 24 cm, vyložené papírem na pečení a dáme na chvíli do lednice. Ve vodní lázní si rozpustíme kokosový tuk, kakaové máslo a med, pokud není tekutý. Nyní do mi×éru vsypeme kešu i s vodou, ve které byly namočené, pak přidáme směs rozpuštěných tuků a medu a nakonec kakao, kůru a šťávu z obou pomerančů. Rozmi×ujeme všechno na jemný krém a nalijeme na vychlazený připravený korpus. Pokud chceme dortík ozdobit, asi 100 ml krému ponecháme v mi×éru, přidáme k němu lžíci kakaa a rozmi×ujeme, nalijeme spiralovitě na dort a špejlí vytvoříme pavučinu. Dortík uložíme do lednice a necháme ztuhnout nejlépe přes celou noc. Krájíme jej nožem namočeným v horké vodě, abychom nerozlamali polevu.

 ---------- 


Na talířku ozdobíme dortík kůrou z pomeranče nebo strouhanou hořkou čokoládou.

 ---------- 

Pokud chceme dortík ozdobit, asi 100 ml krému ponecháme v mi×éru, přidáme k němu lžíci kakaa a rozmi×ujeme, nalijeme spiralovitě na dort a špejlí vytvoříme pavučinu. Dortík uložíme do lednice a necháme ztuhnout nejlépe přes celou noc. Krájíme jej nožem namočeným v horké vodě, abychom nerozlamali polevu.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >