RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Rajčata plněné karibskou avokádovou salsou se zázvoremZobrazit galerii

Rajčata plněné karibskou avokádovou salsou se zázvorem

Rajčata plněné karibskou avokádovou salsou se zázvorem

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 35 minut


Velká masitá rajčata 4 ks
Ananasová dužina 180 g
Žlutá paprika 2 ks
Červené chilli papričky 1 ndash; 2 ks
Čerstvě mletý zelený pepř  
Citronová šťáva 2 ndash; 3 lžičky
Olej z makadamových oříšků 3 lžíce
svazek čerstvě bazalky 1 ks
Zralé avokádo 2 ks
Sůl  
Hotový bulgur jako příloha  

 

Ananas oloupeme, vykrojíme tuhý střed a "očka". Dužinu nakrájíme na drobné kostičky. Papriky oloupeme speciální škrabkou, rozpůlíme a odstraníme stopku i semeník včetně bílých žeber a nakrájíme nejprve na tenké proužky, potom na drobné kostičky. Chilli papričky rozpůlíme, vykrojíme semeník, opláchneme a taky nakrájíme na malé kostičky. Avokádo oloupeme a odstraníme pecku. Poté je nakrájíme na menší kostičky. Všechny přísady smícháme a ochutíme soli a pepřem. Nakonec vmícháme olej a citronovou šťávu. Salsu dáme do lednice a necháme alespoň 2 hodiny odležet. Mezitím připravíme rajčata, omyjeme je, odkrojíme horní část jako víko a lžící vydlabeme vnitřek. Vydlabaná rajčata necháme obracene vzhůru dnem na papírové utěrce. Vydlabanou dužinu nakrájíme nadrobno, odstraníme přitom tuhé bílé části a semínka a tekutinu zachytíme. Hotovou salsou naplníme rajčata a upěchujeme lžíci. Bazalkové lístky omyjeme a ozdobíme naplněné rajčata. Nasadíme "víka" a můžeme podávat jako samostatný pokrm nebo s uvařeným bulgurem, smícháným s nasekánou rajčatovou dužinou, zachycenou rajčatovou šťávou a nasekanou nadrobno bazalkou.

 ---------- 


Plněné rajčata můžeme podávat jako samostatný pokrm nebo taky s uvařeným burgulem, smícháním s nasekánou rajčatovou dužinou se šťávou a nasekanou bazalkou.

 ---------- 

Místo rajčat můžeme použít avokada, v tomto případě je vynecháme ze salsy, očistíme, vypeckujeme a naplníme hotovou salsou. Tahle varianta se lépe hodí s nasekaným čerstvým koriandrem.


Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

PEEL LT2097 PEEL
LT2097
AIR LT6011 AIR
LT6011

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >