RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


QuindimZobrazit galerii

Quindim

Quindim – měkké dortíčky s kokosem a limetkou

Obtížnost: nízká | Porce: 6 | Čas: 80


žloutek 6 ks
kokosová moučka 60 g
kokosový nebo třtinový cukr 100 g
máslo 25 g
bio limetka 2 ks
máslo na vymazání formiček  
třtinový cukr na vysypání formiček  

 

Kokosovou moučku vsypeme do mísy a zalijeme 120 ml vody. Promícháme metličkou a necháme pár minut odpočinout, aby kokos vodou řádně nasákl. Následně přidáme cukr a 25 g rozpuštěného másla. Nastrouháme kůru z jedné limetky, kterou směs provoníme a vymačkáme šťávu, ze které do mísy přidáme 2–3 lžíce. Vše promícháme metličkou. Pak přidáme vaječné žloutky a vše pečlivě promícháme ponorným mi×érem, aby se všechny ingredience dokonale spojily v kompaktní krém.

Šest formiček vymažeme máslem a vysypeme třtinovým cukrem a pomocí lžíce je naplníme hotovou směsi. Formy dáme do pekáče, do kterého nalijeme horkou vodu tak, aby byly ponořené jen napůl. Dortíčky pečeme ve vodní lázni 40 minut při teplotě 180 °C. Poté pekáč z trouby vyjmeme, necháme vychladnout a hotové vyklopíme.

 ---------- 

Dortíky podáváme chladné, nejlépe z ledničky, ozdobené špetkou limetkové kůry, plátky limetky nebo polité zbylou limetkovou šťávou.

 ---------- 

Tento dezert lze připravit i z čerstvého kokosu. V takovém případě jej rovnou čerstvý nastrouháme a smícháme s ostatními surovinami. Jeli směs příliš hustá, přidáme trochu kokosového mléka.
Kokosový cukr taky můžeme nahradit běžným cukrem, tím dezert získá efektní žlutou barvu.
Pozornost věnujeme přípravě vodní lázně. Doporučujeme nejdříve rozmístit formičky do pekáče, ten vložit do trouby a až na závěr jej naplnit horkou vodou. Tímto způsobem předejdeme možnému opaření.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >