RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Pomerančová granitaZobrazit galerii

Pomerančová granita

Pomerančová granita s aperolem

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 15 minut


Biolimetka 1 ks
Biopomeranč 1 ks
Pomeranče 2-3 ks
Aperol nebo campari (náhradou grapefruitová št'áva) 125 ml
Pistáciová jádra 25 g
Máta 2 snítky


Biolimetku a biopomeranč omyjeme horkou vodou a osušíme, jemným struhadlem ostrouháme kůru a vymačkáme št'ávu. Z ostatních pomerančů vymačkáme tolik št'ávy, abychom celkem získali 400 ml pomerančové št'ávy. Lehce a za stálého míchání ohříváme pomerančovou št'ávu s kůrou z limetky i pomeranče cca 3 minut. Po vychladnutí přidáme limetkovou št'ávu a 100 ml aperolu. Tekutinu nalijeme do kovové misky, zakryjeme potravinovou fólií a na 3-4 hodiny postavíme do mrazničky ztuhnout. Hmotu promícháme jen příležitostně, abychom příliš nerozbili vznikající ledové krystaly. Pistácie nasekáme nadrobno. Mátu opláchneme a osušíme, otrháme lístky.

Hotovou granitu rozdělíme do vychlazených sklenic, pokapeme zbylým aperolem. Posypeme sekanými pistáciemi a ozdobíme lístky máty.

- Během mrazení granitu několikrát prohrábněte vidličkou a rozbijte ledové krystaly, aby získala typickou lehce povolenou vláčnou strukturu.

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

CARMEN LT5009 CARMEN
LT5009
VASO LT9010 VASO
LT9010
VASO LT9028 VASO
LT9028

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >