RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Pivovarský tokáňZobrazit galerii

Pivovarský tokáň

Pivovarský tokáň

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 45 minut


Vepřový bůček 600 g
Cibule 1 ks
Česnek 5 stroužků
Silný masový vývar 250 ml
Červená paprika 1 ks
Sádlo 1 lžíce
Hladká mouka 3 lžíce
Mletá sladká paprika 1 lžička
Světlé pivo 200 ml


Bůček nakrájíme na nudličky. V kastrolu rozpustíme sádlo a na něm nudličky orestujeme. Přidáme drobně nakrájenou cibuli, zarestujeme, přidáme mouku a půl minuty restujeme.

Vlijeme pivo a 5 minut povaříme. Přilijeme vývar, osolíme, přidáme mletou papriku, prolisovaný česnekja dusíme do měkka. Cca 5 minut před dovařením nakrájíme červenou papriku na proužky a přidáme ke směsi.

Podáváme nejlépe s rýží a nasekanou petrželkou. Vhodnou přílohou taky je chléb nebo brambory.

- Tokáň může být připraven jak z hovězího, skopového nebo jehněčího. Pokud chceme zkrátit dobu vaření, připravíme recept v tlakovém hrnci.

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >