RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Pikantní krůtí nudličkyZobrazit galerii

Pikantní krůtí nudličky

Pikantní krůtí nudličky s grapefruitovým carpaccio a avokádem

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 20 minut


Krůtí prsní řízky  4 plátky
Sojová omáčka  4 lžíce
Růžový grapefruit  3 ks
Chilli paprička  1 ks
Kůra z 1 limetky   
Med 2 lžíceJjemný olej  5 lžic
Avokádo  3 ks
Sezamové semínka  2 lžíce
Sůl a pepř na dochucení
Koriandr na ozdobu


Maso osušíme papírovým ubrouskem a nakrájíme na proužky, zakapeme sójovou omáčkou a opepříme. Grapefruity oloupeme a nakrájíme na tenké plátky, špičkou nože odstraníme případné pecičky. Šťávu přitom zachytíme. Promícháme 6 lžic šťávy, med, chilli papričku nakrájenou najemno, limetkovou kůru, sůl, pepř a 3 lžíce oleje. Avokado rozpůlíme, vyjmeme pecku a dužninu nakrájíme na plátky. Rozložíme střídavě s plátky grapefruitu na talíř, zakapeme zálivkou. Sezamové semínka opražíme nasucho na pánvi. Proužky masa opečeme na zbylém oleje asi 5 minut a rozložíme na talíř. Posypeme sezamem a ozdobíme lístky koriandru. Ihned podáváme.

Posypeme sezamem a ozdobíme lístky koriandru. Ihned podáváme.

- Med můžeme nahradit 2 lžičkami třtinového cukru a nebo vůbec vynechat.

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >