RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Pečený lososZobrazit galerii

Pečený losos

Pečený losos s omáčkou chimichurri

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 35 minut


petrželka 1 hrst
čerstvý rozmarýn 2 snítky
česnek 1 stroužek
uzená paprika 1 lžička
mleté chilli ½ lžičky
sušené oregano 1 lžička
vinný ocet 3 lžíce
sůl  
pepř  
rajče 4 kusy
okurka 1 kus
olivy 150 g
máslo 20 g
losos 800 g
čerstvý tymián 2 snítky
citron (není nutný) 1 kus

 

Nejdříve připravíme omáčku. Hrst petrželky a 2 snítky rozmarýnu nasekáme najemno, oloupaný stroužek česneku prolisujeme. V misce vše promícháme se lžičkou uzené papriky, chilli, lžičkou oregana a 3 lžícemi octa. Osolíme a opepříme dle chuti. Omýta 4 rajčata nakrájíme na kousky a omytou okurku na kolečka. Vše dáme do misky, přidáme scezené olivy a promícháme s ½ připravené omáčky chimichurri. V rozpálené pánvi na másle opečeme 10 minut z obou stran kousky lososu. V připadě potřeby přidáme další máslo. Poté osolíme a opepříme. Pečeného lososa podáváme s druhou půlkou omáčky a ochucenou zeleninou. Případně ozdobíme plátkami omyteho citronu, snitkou čerstvého tymiánu a petrželkou.

 ---------- 

Pečeného lososa podáváme s omáčkou a ochucenou zeleninou. Případně ozdobíme plátkami omyteho citronu, snitkou čerstvého tymiánu a petrželkou.

 ---------- 

Kůži na filetech lososa ponecháme, stačí z ní jen ostrým nožem odstranit šupiny. Losos se díky kůži nevysuší a na pánvi se nebude rozpadat. Rybu však nikdy neomývejte pod vodou, jen zlehka otřete papírovou utěrkou. Ze všeho nejdříve pánev rozehřejte a potřete kapkou olivového oleje nebo troškou přepuštěného másla. Filet z lososa dejte na pánev kůží dolů a odolejte nutkání s ním hýbat, aby se nepřipekl. Jakmile se totiž propeče, sám se ode dna uvolní. Ze strany sledujte, jak filet mění barvu, a v okamžiku, kdy bude zhruba do dvou třetin propečený, opatrně ho otočte. Jakmile změní barvu po celé výšce, nechte ho ještě minutu na pánvi, vyndejte a nechte pár minut odpočinout pod alobalem, aby se všechny chutě dokonale propojily.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >