RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Osvěžující letní salátZobrazit galerii

Osvěžující letní salát

Osvěžující letní salát s chilli zálivkou

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 30 minut


Nektarinky 2 ks
Jahody 250 g
Menší svazek rukoly 1 ks
Mini římské saláty 2 ks
Piniová jádra 40 g
Červená chilli paprička 1 ks
Malinový, nebo jablečný ocet 2 lžíce
Javorový sirup 1 lžíce
Dijonská hořčice 1 lžička
Sůl  
Černý pepř  
Olivový olej 4 lžíce

 

Nektarinky omyjeme a osušíme. rozpůlíme je, odstraníme pecku a dužinu nakrájíme na měsíčky. Oplachneme jahody, osušíme a odstraníme zelená kalich se stopkou. menší jahody necháme v celku, větší rozpůlíme. Přebereme rukolu, římský salát rozebereme na jednotlivé listy. Oba saláty opláchneme, osušíme a natrháme na větší kousky. V pánvi bez tuku opražíme piniová jádra dozlatova. Necháme vychladnout na talíře. Na zálivku rozpůlíme chilli papričku, odstraníme semeník, opláchneme ji a nakrájíme na malinké kostičky.Smícháme ocet, sirup, hořčici a sůl, přidáme čerstvě mletý pepř a postupně zašleháme olej. Když je zálivka homogenní, vmícháme ještě nakrájené chilli. Saláty rozdělíme na talíře, navrch uložíme nektarinky a jahody, pokapeme zálivkou a posypeme opraženými piniovými jádry.

 ---------- 

Saláty rozdělíme na talíře, navrch uložíme nektarinky a jahody, pokapeme zálivkou a posypeme opraženými piniovými jádry.

 ---------- 

Ke salátu podle obliby můžeme přidat mini mozzarellu. V tomto případě podáváme salát s jahodovou zálivku. 250 g jahod omyjeme, osušíme je a odstraníme zelené části. 50 g jahod necháme v celku na ozdobu, zbytek rozmi×ujeme s 1 lžící javorového sirupu, 1 lžíci ovocného octa a 2 lžícemi olivového oleje. Nakonec ochutíme solí a pepřem. Salátové listy s nektarinkami pokapeme jahodovou zálivkou a ozdobíme celymi jahodami.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >