RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Nádivkové muffinyZobrazit galerii

Nádivkové muffiny

Nádivkové muffiny

Obtížnost: nízká | Porce: 8 | Čas: 60 minut


Rohlíky nebo housky 6 ks
Vařené uzené maso  180 g
Mléko  225 ml
Vejce  4 ks
Máslo  100 g
Zelené listy špenátu nebo kopřivy  125 g
Petržel hladkolistá  1 hrst
Sůl  
Černý mletý pepř
Muškatový oříšek
Farmářská slanina  200 g


Pečivo nakrájíme na malé kostky. Dáme na plech a sušíme při teplotě 150°C asi 15 až 20minut.Troubu si pak rozehřejeme na 180°C.Zelené listy spaříme ve vroucí osolené vodě. Scedíme a ihned vychladíme ve studené vodě. Znovu scedíme, vymačkáme přebytečnou vodu a nakrájíme.

Petržel nasekáme nadrobno. Uzené maso nakrájíme na malé kostky. Vejce rozdělíme na žloutky a bílky. Žloutky rozšleháme v míse. Bílky se špetkou soli ušleháme do tuhého sněhu. Máslo rozpustíme v rendliku.Do mísy dáme pečivo. Zalijeme mlékem a opatrně promícháme. Přidáme uzené maso, petržel, spařené listy, žloutky a máslo. Dochutíme solí, pepřem a muškátovým oříškem.Opatrně promícháme. Přidáme menší část sněhu z bílku a jemně promícháme.Poté přídáme zbytek sněhu a znovu jemně sníh zapracujeme.Káždou formičku vysteleme plátkem slaniny a naplníme tak, aby nad rovinou formy přečuhoval malý kopeček.Dáme do trouby a pečeme dozlatová asi 35minut.

Před podáním dozdobíme dle libosti. Podáváme teplé.

- Listový špenát můžete použít i mražený. Postup na přípravu je stejný. Po vychladnutí můžete každou nádivku převázat potravinovým provázkem, aby slanina nepadala.

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >