RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Moravský bramborový salátZobrazit galerii

Moravský bramborový salát

Moravský bramborový salát

Obtížnost: nízká | Porce: 45022 | Čas: 40 minut


lilek 2 ks
mleté hovězí maso 700 g
tvrdý sýr 150 g
drcená rajčata 400 g
panenský olivový olej 3 lžíce
česnek 2 stroužky
bílé víno 100 ml
čerstvě mletá cejlonská skořice  
sůl a pepř  
másla 50 g
hladké mouky 40 g
mléka 400 ml
čerstvě mletý muškátový oříšek  
žloutek 2 ks

 

Salátové brambory uvaříme ve slupce, ještě teplé oloupeme, překrojíme napůl a nakrájíme na plátky. K bramborám přidáme 1 až 2 lžíce plnotučné hořčice a opatrně promícháme. V rendlíku přivedeme k varu 200 ml vody. Přidáme sůl, cukrovou moučku, ocet a čerstvě mletý pepř tak, aby vznikl výraznější lák. Vypneme oheň. Najemno nasekáme hladkolistou petrželku. Šalotků nebo cibule nakrájíme na kolečka a zalijeme ještě horkým lákem. Pak ji spolu s lákem a 50 ml kvalitního slunečnicového oleje přidáme do bramborového základu. Znovu opatrně promícháme a pokud je potřeba, ještě dochutíme. Nakonec do něj vmícháme nasekanou petrželku. Salát podáváme teplý nebo vlahý. Je velmi vhodný ke smaženému masu či rybám.

 ---------- 

Salát podáváme teplý nebo vlahý. Je velmi vhodný ke smaženému masu či rybám.

 ---------- 

Mužeme použit hotový lák z okurek sterilovaných, dochutiv je soli a pepřem podle chuti.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >