RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Meruňky v kořeněném vínu MarsalaZobrazit galerii

Meruňky v kořeněném vínu Marsala

Meruňky v kořeněném vínu Marsala

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 40 minut


Aromatické meruňky 800 g
Bio citron 1 ks
Víno Marsala 250 ml
Tyčinka skořicové kůry ½ tyčinky
Nové koření 4 kuličky
Černý pepř 6 kuliček
Bobkový list 1 ks
Kardamom 4 tobolky
Cukr 1 ndash; 2 lžíce

 

Meruňky vložíme po častéch do síta a na několik vteřin ponoříme do vroucí vody. Ihned je zchladíme a oloupeme. Meruňky rozpůlíme, vypeckujeme a podle obliby nakrájíme na dílky. Citron umyjeme horkou vodou a osušíme. Ostrou škrabkou seřízneme do spiraly kůru bez bílého podkoří. víno marsala svaříme s citronovou kůrou a kořením. Zvolna vaříme ještě asi 15 minut, potom přecedíme. Podle stupně zralosti meruněk a sladkosti vína dochutíme sirup cukrem a/nebo citronovou šťávou. Sirup znovu svaříme, horký přelijeme přes meruňky a necháme vychladnout. Potom nadobou zakryjeme a necháme ještě minimalně 1 hodinu marinovat. Občas promícháme. K hotovým meruňkam se hodí skořicová nebo šafranová šlehačka, taky se hodi lehký naturální jogurt.

 ---------- 

Hotový pokrm podáváme skořicovou nebo šafránovou šlehačku, taky se hodi lehký naturální jogurt.

 ---------- 

Mimo sezonu meruňky můžeme čerstvé ovoce nahradit 400 g sušených meruněk. Sladkou Marsalu pak z poloviny nahradíme pomerančovou št'ávou.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >