RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Mazaný pletenecZobrazit galerii

Mazaný pletenec

Mazaný pletenec

Obtížnost: střední | Porce: 8 | Čas: 70 minut


Krupicový cukr  80 g 
Máslo  100 g 
Vejce  3 ks
Kůra z citronu nebo pomeranče
Vanilkový cukr  1 sáček
Špetka soli  
Rum  4 lžíce
Mléko  200 ml
Hladká mouka  400 g
Maizena  70 g
Prášek do pečiva  2 lžičky
Opražené mandle, vlašské ořechy a rozinky  hrst


Mandle spaříme horkou vodou, oloupáme, osušíme a nasucho opražíme v pánvi. Vlašské oříšky a rozinky proplachneme horkou vodou a zatím odložíme stranou.

Prosátou mouku smícháme s práškem do pečiva a kukuřičným škrobem. Máslo s cukrem utřeme nebo elektrickýma metlami prošleháme do světlé pěny. Snížíme otáčky a do směsi přidáme vejce, nastrouhanou citrusovou kůru, vanilkový cukr, sůl a rum. Nakonec střídavě přisypeme suchou směs s moukou a postupně přidáváme vlažné mléko.

Těsto vyklopíme na lehce pomoučeny vál a ručně vypracujeme dohladka. Nakonec do něj vpracujeme mandle, ořechy a rozinky.

Těsto rozdělíme na tři díly, vyvalíme do tvaru válečku a z nich spleteme cop.

Na plechu s pečicím papírem cop stočíme do tvaru věnce. Povrch potřeme rozšlehaným vejcem a vložíme do trouby předehřáté na 180° C. Pečeme až povrch zpevní a zezlátne. Hotový věnec necháme vychladnout na mřížce.

Věnec můžeme poprášit moučkovým cukrem.

- Pokud se vám do pletení nebude chtít, upečte těsto jako klasický mazanec.

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

BASE LT3077 BASE
LT3077
STRIPE LT0011 STRIPE
LT0011
STRIPE LT0012 STRIPE
LT0012

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >