RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Mangové kořeněné čatníZobrazit galerii

Mangové kořeněné čatní

Mangové kořeněné čatní

Obtížnost: střední | Porce: 15 | Čas: 85 minut


Zralá manga 2 ks
Zázvor 50 g
Stroužek česneku 5 ks
Paprika kajenského pepře 1 ndash; 2 ks
Rozinky 125 g
Bobkový list 2 ks
Tyčinka skořicové kůry 1 ks
Hvězdička anýzu nebo badyánu 1 ks
Hřebíčky 3 ks
Hnědý cukr 100 g
Rýžový ocet 300 ml
Sůl 2 ndash; 3 lžičky

 

Oloupeme manga a odstraníme pecky. Odvážíme 600 g dužniny a nakrájíme na kostičky. Chilli papričky rozkrojíme, odstraníme seminík, opláchneme a nakrájíme na tenké proužky nebo drobné kostičky. Rozinky opláchneme horkou vodou a necháme okapat. Připravené suroviny promícháme s kořením a cukrem a necháme marinovat nejlépe přes noc. Směs přivedeme k varu, přilijeme ocet, znovu svaříme, snížíme příkon tepla a necháme 45 ndash; 60 minut lehounce probublávat. Občas promícháme. Deset minut před koncem doby vaření vmícháme sůl. Horké čatní plníme do sterilizovaných sklenic, pevně uzavřeme a přibližně na 5 minut postavíme víčkem dolů. Potom je obrátíme a necháme vychladnout. Mangové kořeněné čatní se podává k šafránovému rizotu, hodí se ke karamelizovanému kozímu sýru nebo k batátovým placičkám s kokosem.

 ---------- 

Mangové kořeněné čatní se podává k šafránovému rizotu, hodí se ke karamelizovanému kozímu sýru nebo k batátovým placičkám s kokosem.

 ---------- 

Horké čatní plníme do sterilizovaných sklenic, pevně uzavřeme a přibližně na 5 minut postavíme víčkem dolů. Potom je obrátíme a necháme vychladnout.


Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

BAMBOO LT2059 BAMBOO
LT2059
LEILA LT5002 LEILA
LT5002

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >