RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Lilkové rolky s klobáskouZobrazit galerii

Lilkové rolky s klobáskou

Lilkové rolky s klobáskou

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 25 minut


Lilek 1 ks
Klobásky na gril 1 balení
Červená paprika 1 ks

 

Lilek nakrájíme na 8 tenkých podélných plátku, osolime, opepříme a necháme 30 minut odležet. Poté osušíme papírovou utěrkou. Na přímém žáru grilujeme 10 minut. Sejmeme plátky na pracovní desku a necháme lehce vychladnout. Poté do ních zabalíme klobáskou s 2 nudličkami papriky a vrátíme na gril. Opékáme dalších 5 minut z obou stran.

 ---------- 

Hotové rolky podáváme teplé s hořčicí nebo BBQ omáčkou, můžeme posypat nasekanou petrželkou nebo čerstvou bazalkou.

 ---------- 

Pocení lilku je technika předcházející hořknutí chuti a tvrdnutí lilku, které by mohlo následovat po tepelné úpravě. Jedná se o rychlou a nenáročnou akci, která vás před samotným vařením příliš nezdrží. Stačí lilek umýt, nakrájet na kolečka či plátky (o doporučené šířce cca 1 cm) a tyto kousky z obou stran osoliíme. Poté necháme odležet (zhruba 20 min), dokud se lilek neorosí – na povrchu se objeví kapky tekutiny. Poté stačí lilek umýt vodou nebo setřít ubrouskem, aby se vypocená tekutina odstranila a dále pokračovat v přípravě svého jídla.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >