RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Křupavý ovocný pohárZobrazit galerii

Křupavý ovocný pohár

Křupavý ovocný pohár

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 45 minut


Na granolu:  
Nasekané ořechy a semínka 1 hrnek
Rozinky ½ hrnku
Ovesné vločky 1 hrnek
Skořice 1 lžička
Oblíbený rostlinný sirup 2 lžíce
Špetka soli  
Náplň na pohár:  
Třešně 1 hrnek
Broskve 2 ndash; 3 ks
Naturální jogurt 250 g
Med, nebo sirup 3 lžíce

 

Připravíme granolu. Troubu předehřejeme na 170 °C. Smícháme v míse oříšky, ovesné vločky, skořici, sirup a sůl. Rovnoměrně rozprostřeme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme asi 10 minut. Poté granolu opatrně promícháme a dáme péct dalších 5 až 10 minut. Necháme vychladnout. Ovoce nakrájíme na kousku, zakapneme citronem a necháme v ledničce vychladit. Jogurt smícháme s medem. Dno sklenice naplňte jogurtem, posypeme vrstvou granoly a přidáme nakrájené vychlazené ovoce. Postup ještě jednou opakujeme a podáváme vychlazené.

 ---------- 


Pohárky můžeme plnit podle sve obliby. Podáváme je vychlazené.

 ---------- 

Domácí müsli můžou mít dvě základní podoby – pečenou a nepečenou. Nepečené vznikne pouhým smícháním suchých surovin: vloček, oříšků, semínek a sušeného ovoce. To pečené je pochopitelně křupavější, sladší a zajímavější a má svůj vlastní název ndash; granola. V míse stačí smíchat vločky, oříšky a semínka, přilít k nim trochu medu nebo přisypat cukr, sůl, možná i přidat něco pro chuť, jako kakao či skořici, promíchat, nasypat na plech a zapéct. Cukry během pečení zkaramelizují, oříšky a semínka se rozvoní a stanou křupavějšími, totéž se stane vločkám. Koření získá na síle, kakao zajistí dojem čokolády.


Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

COPPER LT3096 COPPER
LT3096
PEUT LT6025 PEUT
LT6025
VASO LT9032 VASO
LT9032

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >