RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Králičí hřbetZobrazit galerii

Králičí hřbet

Králičí hřbet v listovém těstě

Obtížnost: střední | Porce: 4 | Čas: 50 minut


Králičí hřbety   800 g
Sušená šunka   150 g
Vejce    1 ks
Olej olivový   50 ml
Petržel    2 snítky
Tymián    2 snítky
Estragon   3 snítky
Listové těsto   150 g
Mouka hladká
Sůl, pepř, kmín


Očištěné a odblaněné maso opláchneme a osušíme. Osolíme, opepříme a opečeme na pánvi ze všech stran. Vyjmeme z pánve a necháme vychladnout. Opláchnuté bylinky nasekejme na jemno a obalíme v něm opečené maso. Znovu lehce osolíme a opeříme a obalíme v plátcích sušené šunky nebo jihotyrolského špeku.

Na moukou poprášené pracovní ploše rozválíme listové těsto a rozkrájíme na čtyři díly. Do těsta postupně pečlivě zabalíme připravené maso a dobře uzavřeme.

Vejce pečlivě rozšleháme a potřeme jím připravené balíčky s masem, které jsme ještě před tím vyskládali na plech vyložený pečícím papírem. Posypeme lehce kmínem a pečeme v předehřáté troubě na 200°C cca10-15 minut.

Podáváme horké, lehce pokapané tmavým balsamicovým octem

- Takto můžeme připravovat i zaječí hřbety nebo kousky hovězí svíčkové nebo roštěnce.
- Tato úprava se odvíjí od mezinárodně proslulého receptu svíčkové Wellington
- Maso můžeme také obalit v najemno nasekaných houbách a přidat do každého balíčku kousíček másla.

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >