RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Koláč s jablečnými vlnkamiZobrazit galerii

Koláč s jablečnými vlnkami

Koláč s jablečnými vlnkami

Obtížnost: střední | Porce: 8 | Čas: 80 minut


Červená jablka 2 kusy
Zelená jablka 2 Kusy
Hladká mouka 100 g
Kypřící prášek 1 lžíce
Krupicový cukr 50 g
Kura z citronu ½ lžičky
Špetka soli  
Mléko 80 ml
Vejce 2 kusy
Rozpuštěné máslo 2 lžíce
Vanilkový extrakt 1 lžička
Moučkový cukr na poprášení 4 filety

 

Umytý bio citron nastrouháme a odměříme ½ lžičky citronové kůry. Zelené jablka oloupeme, rozkrojíme na 4 kusy/díly, zbavíme jadřinců, poté nakrájíme na osminky, pak na tenké plátky silné asi 3 mm, které přepůlíme. Neloupané červená jablka zbavíme jadřinců, nakrájíme na osminky a pak na tenké plátky silné asi 3 mm. Plátky zelené i červené zakapeme cítronovou š'távou, promícháme a odložíme je stranou. Troubu předehřejeme na 200°C. Vejce rozdělíme na žloutky a bílky. V míse smícháme mouku, kypřící prášek a cukr. V jiné nádobě rozšleháme mléko se žloutky, rozpuštěným máslem, vanilkou a citronovou kůrou. Smícháme suché přísady s mokrými a přidáme do těsta zelené plátky. Bílky vyšleháme se špetkou soli do tuhé pěny a poté jemně vmícháme do těsta. Pekáč vyložíme pečícím papírem a vylijeme do něj těsto. Navrch rozložíme červené plátky jablka. Pečeme 40 minut dozlatova, až koláč nabude a zpevní na dotek. Poté jej vyndáme z trouby, okraje objedeme nožem a necháme vychladnout 10 minut v pekáči. Přendáme na mřížku, necháme úplně vychladnout. Podáváme pocukrované.

 ---------- 

Hotový koláč posypeme moučkovým cukrem a podáváme k čaji nebo kávě.

 ---------- 

Lité těsto vzniká z rozpuštěného másla ve směsi s cukrem a ze sody, která ho nakypří a dodá mu lehkost. Soda začne účinkovat okamžitě, když se přimíchá do těsta, proto pracujeme rychle.


Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

COPPER LT3096 COPPER
LT3096
STRIPE LT0011 STRIPE
LT0011
JUST LT7070 JUST
LT7070

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >