RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Kokosovo - citronové řezyZobrazit galerii

Kokosovo - citronové řezy

Kokosovo - citronové řezy

Obtížnost: nízká | Porce: 10 | Čas: 30 minut


Voda 500 ml 
Kokosové mléko z konzervy 400 ml 
Instantní cizrnová mouka 200 g 
Tmavý třtinový cukr 140 g 
Kokosového oleje 40 g 
Strouhaného kokosu 200 g 
Chemicky neošetřený citron 1 ks
Čokoládových peciček 100 g 
Mix naturálních oříšků 100 g 
Dýňových semínek 50 g
Kustovnice ( Goji ) 50g 


Oříšky a semínka nasekáme nahrubo. Z umytého citronu nastrouháme kůru a z plodu vymačkáme šťávu. Ve větší míse promícháme 500 ml vody se 300 ml kokosového mléka. Za stálého šlehání metlou postupně přisypeme prosátou cizrnovou mouku. Směs vlijeme na mírně rozehřátou nepřilnavou pánev a za stálého míchání asi 5 minut zvolna vaříme.

Poté vmícháme cukr a vaříme další 2 minuty. Odstavíme z plotny, přidáme kokosový olej, strouhaný kokos, kůru a šťávu z citronu a vše důkladně promícháme. Těsto nalijeme do pekáče, vyloženého pečicím papírem a stěrkou uhladime do roviny. Uložíme na hodinu do chladu.

Ve vodní lázní nebo ve mlékovaru rozpustime čokoladové pecičky se 100 ml kokosového mléka a umícháme polevu. Řezy polijeme čokoládovou polevou, posypeme nasekanými ořechy, dýňovými semínky a kustovnici a dáme nejméně na 2 hodiny do lednice ztuhnout.


 
Řezy vyndáme z lednice chvíli před podáváním, aby nebyly příliš tuhé.

- Pokud v těstu se Vám udělaly hrudky, prolisujeme ho přes síto a dodáme trochu vody nebo kokosového mléka. Vše znovu dobře zamícháme.

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >