RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


KimčiZobrazit galerii

Kimči

Domácí Kimči

Obtížnost: střední | Porce: | Čas: 30m+12h+4d


čínské zelí 1,5 kg
voda 2 l
mořská nebo himalájská sůl 40 g
bílá ředkev 1 ks
mrkev 2 ks
jarní cibulka 4 ks
třtinový cukr 2 lžíce
česnek 4 stroužky
čerstvý zázvor 40 g
sojová omáčka tamari 4 lžíce
sůl 1 lžíce
mleté chilli 1 lžička

 

Připravíme nálev smícháním soli a vody. Čínské zelí nakrájíme na větší kusy a v míse jej promícháme s nálevem, zatížíme talířem, na který dáme sklenice z vodou, aby zelí bylo dobře ponořené a nezůstal mezi ním žádný vzduch. Takto necháme stát 8 až 12 hodin.

Dále si připravíme pastu rozmi×ováním cukru, česneku, zázvoru, sójové omáčky, solí a chilli a ředkev, mrkev i cibulku nakrájíme na tenké plátky.

Scedíme zelí, přimícháme všechny připravené suroviny a důkladně promícháme. Poté směs postupně vkládáme do nádoby, kde bude dále kvasit – muže to být kvašáček anebo obyčejná pětilitrová zavařovačka –, přičemž mezi zeleninou nenecháváme žádný vzduch. Pak směs v nádobě zatížíme a necháme kvasit alespoň 4 dny při pokojové teplotě. Následně uchováváme v lednici, čímž se kvasný proces zastaví.

 ---------- 


Kimči podáváme lehce scezené a případně nakrájené na menší kousky.

 ---------- 

Kvašená zelenina na korejský způsob – často se připravuje s rybí omáčkou místo sójové, a tento recept je lahodná veganská varianta.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >