RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Jogurtová zmrzlinaZobrazit galerii

Jogurtová zmrzlina

Jogurtová zmrzlina s jahodovým pyré

Obtížnost: střední | Porce: 4 | Čas: 25 minut


Na vanilkovou zmrzlinu:  
Přírodní jogurt 600 g
Mletá vanilka 600 g
Moučkový cukr ¼ lžičky
Bio liemtka 1 ks
Bílky 2 ks (velikosti M)
Sůl  
Na jahodové pyré:  
Citrónová meduňka 1 menší svazek
jahody 300 g
Jablečný koncentrát 2ndash;3 lžíce

 

Jogurt dáme do síta vyloženého gázou, zakryjeme a dáme na 4 ndash; 6 hodin do ledničky. Z jogurtu odkape tekutina a získáme přibližně 300 g jogurtové hmoty s konzistencí podobnou tvarohovému sýru. Jogurtovou hmotu promícháme s mletou vanilkou a moučkovým cukrem. Limetku omyjeme horkou vodou a osušíme. Kůru nastrouháme jemným struhadlem a vmícháme do jogurtu. Z bílku a špetky soli ušleháme tuhý sníh a smícháme s jogurtovou směsí. Hmotu naplníme do nadoby, zakrzjeme a dáme do mrazaku. Každé půl hodiny promíchávame aby se netvořily velké krystaly. Krémovou hmotu získáme po přibližně 3 hodinách mražení. Na jahodové pyré oplachneme a osušíme meduňku, několik lístků dáme stranou, ostatní nadrobno nasekáme. Jahody umyjeme a rozmi×ujeme tyčovým mixérem. Hmotu promícháme s jablečným koncentrátem a nasekanou meduňkou. Jahodové pyré rozdělíme na talíře a ozdobíme lístky meduňky. Z mraženého jogurtu vykrajujeme lžící větší noky a klademe na pyré.

 ---------- 

 

Jahodové pyré rozdělíme na talíře a ozdobíme lístky meduňky. Z mraženého jogurtu vykrajujeme lžící větší noky a klademe na pyré.

 ---------- 

Hotovou jogurtovou směs v procesu mražení promíchávame každé půl hodiny, aby se netvořily velké krystaly. Misto jahod můžeme použít maliny. V tomto případě po rozmixování, hmotu potřeme sítem.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >