RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Jahodový sendvičZobrazit galerii

Jahodový sendvič

Jahodový sendvič s mátou a Mascarpone

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 120 minut


Na korpus:
Hladká mouka   130 g
Cukr krupice   230 g
Máslo    30 g
Vejce    6 ks
Prášek do pečiva  ½ sáčku
Kukuřičný škrob  60 g
   
Na krém:
Jahody    300 g
Mascarpone   300 g
Moučkový cukr   70 g


Vejce rozklepneme do misky nebo kotlíku a společně s cukrem vyšleháme nadýchaný krém. Přidáme prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva a kukuřičným škrobem a společně promícháme. Hotové vyčkané těsto nalijeme na plech vymazaný máslem a vyložíme pečícím papírem. Pečeme v předehřáté troubě na 170°C asi 10 minut. Po upečení vyjmeme z trouby a necháme vychladnout.

Jahody omyjeme, očistíme a nakrájíme na malé kousky. Smícháme s cukrem a mascarpone. Korpus rozkrojíme podélně na polovinu. Jednu polovinu namažeme jahodovým krémem a druhou na ni opatrně položíme. Dáme vychladit přikryté fresce fólií do lednice tak cca na hodinu. Poté vyjmeme a ostrým nožem krájíme na trojúhelníky

Před podáváním ještě pocukrujeme moučkovým cukrem.

- Místo jahod se také krásně hodí čerstvé borůvky nebo rybíz
- Do krému k jahodám můžete přimíchat vyprané a na nudličky nakrájené lístky máty
- Jeden hotový trojúhelník můžeme ještě shora potřít krémem a položit na něho druhý hotový trojúhelník a vznikne nám tak krásný dvojitý sendvič

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

BASE LT3076 BASE
LT3076
POIDS  LT7022 POIDS
LT7022

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >