RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Jahodový Novoroční hamburgerZobrazit galerii

Jahodový Novoroční hamburger

Jahodový Novoroční hamburger

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 45 minut


hladká mouka 500 g
vanilkový lusk 1 kus
moučkový cukr 80 g
kypřicí prášek do pečiva 5 lžiček
sůl 1 lžička
Crème fraîche 100 g
studené máslo 180 g
smetany ke šlehání 250 ml
vychladlé rozpuštěné máslo na potírání  
250 g čerstvých jahod 250 g
zakysana smetana (k servírování)  

 

Do velké mísy prosejeme mouku, cukr, kypřící prášek a sůl. Vanilkový lusk rozpůlíme a vyškrábeme dřeň. Prsty rozdrobíme do směsi máslo a spolu s dření, a vše zpracujeme, až vznikne drobenka. Následně přidáme smetanu a vidličkou propracováváme tak dlouho, až se směs začne spojovat do měkkého těsta. Je nutné pracovat rychle, jen tak těsto bude opravdu křehké.

Hladkou hmotu vyklopíme na moukou poprášenou pracovní plochu. Vytvoříme vyšší placku asi 1–1,5 cm vysokou a vykrojíme 4 až 6 koleček o průměru cca 7 cm, které položíme na plech vyložený pečícím papírem. Zbylé těsto znovu rychle propracujeme a opět vykrojíme 4–6, tentokrát menších koleček. Všechny pak potřeme máslem. Zapneme troubu a předehřejeme ji na 220 °C. Než se ohřeje, plech s připravenými sušenkami dáme zchladit do ledničky.

Až bude trouba zahřátá, vložíme do ní připravený plech a pečeme asi 15 minut, dokud sušenky nevyběhnou, nezpevní a krásně nezezlátnou.

Po upečení na sušenky naneseme Crème fraîche a doplníme nakrájenými jahodami a zakysanou smetanou.

 ---------- 


Sladké burgery podáváme co nejrychleji. Po upečení je můžeme doplníme čerstvým ovocem, případně čokoládou a zakysanou smetanou. Zbylý vanilkový lusk použijeme na ozdobu. Na Silvestra můžeme ozdobit také prskavkou.

 ---------- 

Těsto je nutné rychle zpracovat a péct jen tak krátce, aby sušenky byly křehce drobivé.


Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

COPPER LT3096 COPPER
LT3096
DINE LT9014 DINE
LT9014

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >