RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Jablečný cupcakeZobrazit galerii

Jablečný cupcake

Jablečný cupcake

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 60 minut


Vejce 2 ks
Hladká mouka 200 g
Prášek do pečiva 1 ks
Cukr krystal 150 g
Cukr moučka 100 g
Máslo (studené) 200 g
Mléko 100 ml
Jablko zelené 1 ks


Na pánvičce rozpustíme máslo, přisypeme cukr a necháme karamelizovat. Přidáme oloupané a na plátky nakrájené jablko a necháme společně karamelizovat 5 minut. Poté odstavíme a necháme vychladnout.

Máslo s cukrem dáme do mísy a šleháme až je směs krémovitá. Poté přidáváme postupně vejce. Následně přidáme prosátou hladkou mouku, prášek do pečiva a společně promícháme. Nakonec přilijeme mléko a směs klademe do plechů na muffiny vyložených papírovými košíčky.

Nahoru poklademe zkaramelizovaná jablka a pečeme v předehřáté troubě 15-20 minut na 160°C. Po upečení vyndáme a necháme vychladnout.

Ozdobíme krémem z vyšlehaného másla s moučkovým cukrem a špetkou mleté skořice

- Muffiny klademe ještě do papírových košíčků proto, aby šly lépe vyndat z formy.
- Doporučujeme použít odrůdu jablek Granny Smith

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

DINE LT9002 DINE
LT9002

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >