RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Humus s grilovaným sýrem Zobrazit galerii

Humus s grilovaným sýrem

Humus s grilovaným sýrem halloumi

Obtížnost: střední | Porce: 6 | Čas: 160 minut


Sušená cizrna   300 g
Sezamová pasta tahini  60 g
Voda    80 ml
Olivový olej   150 ml
Citrónová šťáva   50 ml
Římský kmín mletý  5 g
Mletá paprika   5 g
Česnek    1-2 stroužky
Sůl, pepř dle  chuti
Sýr Halloumi   300 g


Cizrnu namočíme do studené vody a necháme namočenou minimálně 10 hodin. Po namočení cizrnu slijeme, zalijeme čerstvou vodou a vaříme do měkka. Cizrnu vycedíme, část vody, ve které se cizrna vařila uschováme a necháme cizrnu lehce zchladnout.

Zchladlou cizrnu dáme do mixovací nádoby, přidáme 80ml vody, ¾ olivového oleje, citrónovou šťávu, koření, sůl, česnek a tahini pastu. Vše rozmixujeme do hladka. Během mixování můžeme přidávat vodu z vaření a olej aby měl humus správnou konzistenci.

Sýr Halloumi nakrájíme na plátky a opékáme na oleji na rozpálené pánvi do zlatova. Opečený sýr pokapeme citrónem a opepříme pepřem z mlýnku. Podáváme společně s humusem, který jsme před podáváním pokapali olivovým olejem.

Máte li rádi pikantnější pokrmy, přidejte do humusu lžičku chilli

- Jestliže nemáme pastu tahini, můžeme si jí vyrobit i doma svépomocí:
- Nejdříve si opečeme světlá sezamová semínka na suché pánvi. Semínka opékáme jen chvilku, aby pasta byla světlá.  Opečená semínka nasypeme do mixéru, přidáme dvě lžíce olivového oleje a začneme mixovat. Postupně přidáváme další lžíce olivového oleje, dokud nedosáhneme požadované konzistence.

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

PASTA LTSS2417 PASTA
LTSS2417
ERBA LT7017 ERBA
LT7017
AIR LT6011 AIR
LT6011

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >