RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Hrášková polévkaZobrazit galerii

Hrášková polévka

Osvěžující hrášková polévka s limetou

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 35 minut


Zeleninový vývar  600 ml
Čerstvě vyloupaný nebo mražený hrášek  600 g
Listy kafrové limety  4 ks
Svazek máty  1/2 ks
Zakysaná smetana nebo jogurt  200 g
Sůl  
Čerstvé mletý zelený pepř 
Kajenský pepř  
Kůra z BIO limetky  2 čajové lžičky
Šťáva z limetky  
Smetana na šlehání  100 ml


Omyjeme listy kafrové limety a po straně je několikrát nařízneme.Listy vložíme do zeleninového vývaru, přivedeme k varu. Přidáme hrášek a vaříme 7-8 minut doměkka.

Mezitím opereme a dosucha otřepme mátu. Otrháme lístky, malou část dáme stranou na ozdobu a zbytek nasekáme na jemno.Odstraníme z kastrolu kafrovou limetu, hrášek ve vývaru rozmixujeme dohladka. Vmícháme zakysanou smetanu nebo jogurt a zahřejeme, ale už nevaříme.Ochutíme solí, čerstvě mletým zeleným pepřem, kajenským pepřem, kůrou z limetky a zastříkneme limetovou šťávou.Smetanu se špetkou solí ušleháme do tuha, přidáme nasekanou mátu a opatrně promícháme.Polévku rozdělíme do nahřátých misek. Ozdobíme smetanou a lístky máty.

- Polévka bude krémovější a vydatnější pokud přidáme k ni 200g čerstvého sýru. Místo máty můžeme použít listy petrželky.

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >