RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Horká čokoládaZobrazit galerii

Horká čokoláda

Pomerančová horká čokoláda s chilli

Obtížnost: střední | Porce: 4 | Čas: 20 minut


Plnotučné mléko  500 ml 
Holandské kakao   2 lžíce 
Med   4 lžíce 
Hořká čokoláda 70%   200 g 
Smetana ke šlehání 30%   250 ml 
Pomeranč  1 ks
Mletá skořice  2 lžičky
Sušené chilli  


Mléko nalijeme do hrnce a přivedeme k varu. Přidáme kakao, med a metličkou promícháváme, tak aby nezůstali žádné hrudky. Odložíme stranou. Čokoládu nalámeme na malé kousky, rozpustíme ve vodní lázní a dobře promícháme. V jiném hrnci přivedeme smetanu k varu. Do rozpuštěné čokolády po 1/3 stěrkou zapracujeme zahřátou smetanu. Nejdříve začne vznikat hustá emulze a bude to vypadat, jakoby se čokoláda srazila. V tu chvíli přidáme další 1/3 smetany. Pokračujeme a zapracujeme celý zbytek smetany. Emulzi pak vmícháme do zahřátého ochuceného mléka. Hned po zamícháni servírujeme do hrnku a ozdobíme nastrouhanou kůrou z pomeranče, skořici a špetkou chilli.

Hned po zamícháni servírujeme do hrnku a ozdobíme nastrouhanou kůrou z pomeranče, skořici a špetkou chilli a nebo podle své fantazie, například růžovým pepřem nebo perníkovým kořením.

- Pro ještě intenzivnější pomerančovou chut' můžete použit hořkou čokoládou s pomerančem. Nejdůležitější častí postupu přípravy horké čokolády je ta, kdy se čokoláda začne jakoby srážet a přidáním tekutiny a rozmícháním stěrkou se emulguje na požadovanou texturu. Díky tomu je pak čokoláda je tak lahodná a jemná a intenzivní.

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

LAIT LT1068 LAIT
LT1068
VASO LT9008 VASO
LT9008

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >