RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Grilovaný lososZobrazit galerii

Grilovaný losos

Grilovaný losos se zeleným chřestem a maltézskou omáčkou

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 30 minut


Losos  800 g
Zelený chřest 600 g
Vejce(žloutky) 3 ks
Sůl,pepř dle chuti
Máslo 100 g
Bílé víno 50 ml
Kuřecí vývar 100 ml
Pomeranč 1 ks


Zelený chřest oloupeme, dřevnaté konce odlomíme a dáme do vroucí vody se špetkou cukru vařit na cca  5minut. Povařený chřest vyjmeme z vody a dáme rychle zchladit do ledové vody.(nebo ihned podáváme)

Lososa osolíme, opepříme a na olivovém oleji pečeme na pánvi z obou stran. Poté ho dáme do trouby na 180°C na 8 minut dodělat.

V misce promícháme žloutky, pomerančovou šťávu, bílé víno, kuřecí vývar, sůl, pepř a důkladně prošleháme metličkou, až směs začne pěnit.

Směs za stálého ohřívání ve vodní lázni šleháme, dokud omáčka nezačne houstnout a potom postupně přimícháváme rozpuštěné máslo. Omáčku na závěr ještě dochutíme citrónovou šťávou, solí, cukrem a pepřem.

Před podáváním ještě můžeme pro lepší chuť chřest lehce orestovat na másle.

Podáváme na hezkém, předehřátém talíři.

- Vaření chřestu je rychlé a trvá cca 5-10 minut. Chřest se vaří na stojato, to znamená hlavičkami nahoru, protože jsou křehčí a pokud bychom ho vařili obráceně, byl by uvařen nestejnoměrně.
- Omáčka ve vodní lázni se nesmí vařit, srazila by se.
- Při podávání přeléváme omáčkou chřest.
- Do omáčky je nejlepší použít šťávu z tzv. krvavého pomeranče

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >