RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Grilovaný lilkový hamburgerZobrazit galerii

Grilovaný lilkový hamburger

Grilovaný lilkový hamburger s avokádem a houbami

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 30 minut


Lilek   1 ks
Žampiony velké   4 ks
Avokádo  2 ks
Citrón   1 ks
Rukola    50 g
Rajčata    2 ks
Česnek    2 stroužky
Olivový olej  150 ml
Majonéza   150 g
Sweet chilli om.  50 ml
Limetka   1 ks
Ciabatta   4 ks 
Sůl, pepř  


Lilek omyjeme a nakrájíme na plátky asi 1 cm silné. Osolíme a necháme asi 20 minut vypotit. Lilky opláchne a osušíme papírovou utěrkou. Z žampiónů odstraníme nožičky a z vnitřní strany pokapeme citrónovou šťávou, olivovým olejem a osolíme. Lilky potřeme olejem a společně s žampiony pečeme na grilu z obou stran, aby byli hezky opečené. Na konec položíme na gril plátky rajčete a zlehka z obou stran opečeme.

Avokádo vypeckujeme a vydlabeme. Lehce rozmačkáme vidličkou a smícháme s prolisovaným česnekem a pár kapkami limetky. Ciabattu podélně rozkrojíme a na sucho opečeme na pánvi. Spodní část potřeme majonézou, kterou jsme smíchali s chilli omáčkou a limetkovou šťávou. Poté na housku položíme lístky rukoly, ogrilovaný plátek lilku který důkladně potřeme rozmačkaným avokádem na něj dva plátky pečeného rajčete a na konec ogrilovaný žampión.

Hamburger podáváme na talíř nebo jen do ruky.

- K takto připravenému burgru se skvěle hodí na „zobačku“ pečené plátky sladkých brambor pokapané olivovým olejem a posypané mořskou solí
- Samozřejmě jestli nemáme ciabattu tak můžeme hamburger udělat do klasické burgerové bulky

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

IRON LT1063 IRON
LT1063
IRON LT1070 IRON
LT1070
BAMBOO LT2061 BAMBOO
LT2061

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >