RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Grilovaný cejn Zobrazit galerii

Grilovaný cejn

Grilovaný cejn marinovaný v provensalskych bylinkach

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 45 minut


Celí vykuchaní cejni 2 ndash; 4 kusy
Olivový olej  
Provensálské koření 3 lžíce
Hrubě drcený čerstvý pepř  
Bio citrony 2 ks
Hrubá mořská sůl  
Zelenina na grill jako příloha  

 

Vykuchané ryby dobře umyjeme a osušíme. Břišní dutinu osolíme a vysypeme lžičkou koření. Šikmo od páteře uděláme ostrým nožem po obou stranách několik zářezů a do každého zasuneme plátek citronu. zbylé koření promícháme s olejem, směsí potřeme připravené ryby, posypeme pepřem a necháme v chladu několik hodin odležet. Před grilováním necháme okapat přebytečný olej. Grilujeme zprudka na rozpáleném grilu na mřížce potřené olejem nebo na grilovací pánve po obou stranách. Pak dopékáme na mírnějším ohni, celkem asi 15 ndash;20 minut. Během grilování rybu potíráme zbylou marinádou. Ke konci dáme na gril zeleninu nebo zeleninové špízy.

 ---------- 

Rybu podáváme ještě ihned po grilování s citronem, grilovanou zeleninou a pikantní rajčatovou omáčkou.

 ---------- 

Před grilovaním ryby necháme okapat přebytečný olej. Grilujeme zprudka na rozpáleném grilu na mřížce potřené olejem nebo na grilovací pánve po obou stranách. Pak dopékáme na mírnějším ohni, celkem asi 15 ndash;20 minut.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >