RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Grilovaná kuřecí stehnaZobrazit galerii

Grilovaná kuřecí stehna

Grilovaná kuřecí stehna v medovo-zázvorové marinádě

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 40 minut


Kuřecí stehna 600 g
Máslo 150 g
Med  150 g
Olej     50 ml
Citrón  2 ks
Zázvor  50 g
Sojová om. 50 ml
Tymián
Sůl, pepř  


Kuřecí stehna nařízneme ostrým nožem podélně kolem kosti z obou stran, abychom obnažili kost a mohli jsme maso rozprostřít. Odsekneme spodní kloub, ale ostatní kosti  nevyndaváme a necháme je jako součást steaku.

V misce smícháme olej, sojovou omáčku, citrónovou šťávu, med, nasekaný tymián a na drobné kousky nakrájený zázvor. ½ takto připravené marinády přelijeme stehna, která jsme si ještě důkladně osolili a opepřili a necháme asi 2 hodiny marinovat v chladu.

Stehna zprudka opečeme na pánvi z obou stran a poté dopékáme v troubě na 170°C cca 20 minut. Zbylou marinádu krátce povaříme na sporáku, stáhneme a necháme v ní rozpustit máslo. Takto připravenou omáčku přelijeme upečená stehna a necháme ještě 5 minut zapéct.

Při podávání posypeme brambory s masem na jemno nasekanou jarní cibulkou

- Takto připravená a marinovaná stehna můžeme připravovat i na venkovním grilu.
- Hotová stehna můžeme ještě posypat nasekaným koriandrem.

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >