RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Fazolový krémZobrazit galerii

Fazolový krém

Fazolový krém s pečeným česnekem

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 60 minut


Česnek 2 palice
Olivový olej 3 lžíce
Cibule 1 kus
Řapíkatý celer 2 stonky
Mrkev 1 kus
Petržel 1 kus
Tymián 3 snítky
Rozmarýn 1 větvička
Bílé fazole cannelliny 2 konzervy
Zeleninový vývar 850 ml
Sůl  
Pepř  
Máslo na opečení pečiva 1 lžíce
Světlě pečivo na krutony  
Mix bylinek na ozdobení  
Na petrželové pesto:  
Hladkolistá petržel 2 hrsti
Plátky mandlí 2 lžíce
Olivový olej 4 lžíce
Sůl a pepř  
Citronová šťáva 1 lžička

 

Očištěnou cibule a řapíkatý celer nakrájíme nadrobno a očištěnou mrkev a petrželku nakrájíme na kostičky. Fazole scedíme a proplachneme. Listky tymiánu a rozmarýnu nasekáme nadrobno. Troubu rozehřejeme na 180 °C. Palicím česneku rozpůlíme, položíme je řeznou stranou nahoru, vršek pokapeme lehce olejem a pečeme 30 minut doměkka. Po upečení česnek vyndáme z trouby a zatím dáme stranou. V hrncí rozehřejeme zbytek oleje. Přidáme cibuli, řapíkatý celer, mrkev, petržel a rozmáryn a tymián a opékáme, až zelenina začné měknout. Pak z palic česneku do hrnce vymačkáme pečený česnek, přidáme fazole a vývar, osolíme, opepříme a vaříme 15 minut, aby chutě prolnuly. Pote rozmi×ujeme dohladka. V pánvi opečte na másle pečivo dozlatova a dokřupava. Na pesto rozmi×ujeme petrželové listky, mandle, olej, sůl a pepř. Dochutíme citronovou šťávou. Polevku rozdělíme do talířů, do každého kápneme trochu pesta, posypeme krutony a bylinkami a podáváme.

 ---------- 

Polevku rozdělíme do talířů, do každého kápneme trochu pesta, posypeme krutony a bylinkami a podáváme.

 ---------- 

Pokud máte více pikantní chut' k petrželovému pestu přídáme prolisovaný stroužek česneku.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >